Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji - İlkokul - EĞİTİM ÖĞRETİM

Teknoloji ve Kültür Koleji İlkokulu, yapıcı disiplini temel alarak oluşturulan eğitim felsefemiz, yaşam boyu öğrenme çerçevesinde başarıyı hedef alır. 

Eğitim programımız, öğrencilerimizin mutlu okula gelerek bilişsel, sosyal, duyuşsal,  psikomotor ve dil gibi tüm gelişim alanlarının geliştirilmesini sağlar.

Eğitim programımızda her ders ve konular birbiriyle ilişkilendirilerek işlenir. 

Yeni konuya geçmeden önce, önceki konu tekrarlanarak yeni konuya geçilir. Hedefimiz, işlenen konularda unutmayı azaltıp, öğrenmeyi kolaylaştırmaktır.

Konu sonunda yapılan değerlendirmelerle eksiklerin tespiti derse etkin katılım,  bireysel hız,  basitten karmaşığa, kolaydan zora, somuttan soyuta ilkeleri eğitim programımızın temelini oluşturmaktadır.

İlkokulumuzda her sınıfta 2'şer şube olup toplam 8 şubemiz mevcut

İlkokulumuzda alanında deneyimli, seçkin, enerji dolu 8 sınıf öğretmenimiz; genç, dinamik, branş öğretmenlerimizle bütünleşerek öğrencilerimizi en güzel şekilde hayata hazırlamaktadırlar.

Okulumuzda İngilizce, Beden Eğitimi, Yüzme Müzik, Robotik Kodlama, Modern Danslar, Akıl Oyunları, Tenis ve Resim  dersleri alanında tecrübeli branş öğretmenleri tarafından verilmektedir.

İngilizce öğretimi tecrübeli bir kadro ile yürütülmektedir.

İngilizce ve Fen Bilgisi Laboratuvarlarımız;  Teknoloji Sınıflarımız, Resim, Müzik, Dersliklerimiz Öğrencilerimizin hizmetindedir.

Teknoloji ve Kültür Koleji İlkokulu Kurumu öğretmenleri yıllardır “Sorumluluk çocuğun geleceğine yapılan çok kıymetli bir yatırımdır.” bilinciyle hareket edip kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, problem çözen, işbirliğine açık bireyler yetiştirmek yolunda sağlam adımlar atmaya devam etmektedir.

“Okulumuz; güvenin, emniyetin saygının, güler yüzün, aile sıcaklığını aratmayacak bir yuvadır.”