Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji - TARİHÇE


2007 yılında açılan Muğla Özel Elit Sınav Dergisi Dershanesi 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında Ortaokul ve Anadolu Lisesi bölümleriyle Özel Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji’ne dönüştürülmüştür.

2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında Muğla Yatırım Birliği (MUYABİR)’nin okula ortak olmasıyla yeni bir dönem başlamış ve mevcut binada İlkokul bölümü açılmış, Ortaokul ve Anadolu Lisesi bölümleri Emirbeyazıt Mah. 15. Sok. No:7’de kiralanan binaya taşınmıştır.

2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında da bu binalarda faaliyetini sürdüren kolejimiz, MUYABİR ortaklığının girişimleri sonucunda şu anda bulunduğumuz, üç okulumuzun da içinde olduğu modern okul kampüsünü 6 ay gibi kısa sürede bitirerek, Muğla’mıza yakışan yeni okul binamızı Muğla’mızın hizmetine sunmuştur.

Modern, çağdaş, donanımlı mülkiyeti MUYABİR’e ait binamızda, alanlarında uzman Eğitim-Öğretim kadrosuyla Özel Muğla Teknoloji ve Kültür Okulları Cumhuriyetimizin teminatı çocuk ve gençlerimizi yarınlara hazırlamak için var gücüyle çalışmalarına devam etmektedir.