Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji - Anasınıfı - YABANCI DİLLER

21. yüzyılda en popüler ve yaygın olarak kullanılan dillerin başında İngilizce gelir. Teknolojinin ve iletişiminin gelişmesiyle dünya küçülmüştür. Gerek ticaret, gerek seyahat veya yurt dışında akademik alanında eğitimlerini devam ettirmek isteyen öğrencilerimiz için İngilizcenin önemi büyüktür. Günümüzün Türkiye’sinde, birçok devlet, vakıf ya da özel Üniversitelerimizde farklı dallarda dersler İngilizce olarak verilmektedir. İyi bir sektörde çalışmak ve iş yerinde mesleki anlamda yükselebilmek için İngilizcenin bir ihtiyaç olduğu konusunda halkımız son yıllarda bilinçlendirildi.

İngilizce sadece bir dil değildir. Bir Kültürdür. Önceliğimiz, tüm öğrencilerimizin sağlıklı bir biçimde İngilizcelerini aksanlı olarak akıcı bir şekilde kullanmalarını ve en kusursuz olarak kendilerini bu dilde ifade etmeyi öğretmektir. Bu yıl, Anasınıfından liseye kadar İngilizce ders saatlerimizi arttırdık.  İngilizce dil portföy (English Language Portfolio) ve Avrupa Birliği dil yapı çerçevesinde (European Union Language Framwork) uygun olan kaliteli ve içeriği zengin konular olan kitaplarımız var. Ekibimizde, Anadili İngilizce olan öğretmenlerimiz ve İngilizce dilbilgisi dersleri veren tecrübeli öğretmenlerimizin rehberlikleri ile öğrencilerimiz hem İngilizce öğrenecekler hem de yaratıcı olmayı öğreneceklerdir.   

Çok yakında İngilizce dil laboratuvarımıza kavuşacağız. Bütün listening (dinleme) derslerimizi burada gerçekleştirecek olan öğrencilerimizin kulak dolgunluklarını arttırarak aksan, diksiyon ve tonlamalarını uygun bir şekilde öğreteceğiz.  Reading and grammar (Okuma ve dilbilgisi) kitaplarımızın takviyesiyle Muğla’nın hak ettiği ve özlem duyduğu en kaliteli İngilizce eğitimini sağlayacağız. Yakın gelecekte gayemiz Muğla ilinde birinci olmak değil, Ege Bölgesi'ne adımızı altın harflerle yazdırmaktır.