Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji - KURUCUMUZ

Kurucumuz Sayın Hamdi Yücel GÜRSOY diyor ki;

"Saygıdeğer Muğlalılar,

Bir Muğla sevdalısı olarak eğitim alanında yaptığımız ve yapacağımız tüm çalışmaların amacı, güzel Muğla'mızın eğitimde hak ettiği seçkin yeri almasıdır.

Yıllardır eksikliği hissedilen, Muğla'ya yakışan özel okulu kurmak için Teknoloji ve Kültür Okullarına yatırım yaptık ve böylece bir idealimizi daha gerçekleştirdik.

Muğla'mızda çeşitli sektörlerde kendini kanıtlamış Muğla sevdalısı yatırımcı iş adamları olarak amacımız, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuk ve gençlerimizin iyi bir eğitim alarak Atatürk'ün çağdaşlık anlayışı ile donatılmış, ailesine ve milletine faydalı, yüreği vatan sevgisi ile çarpan, dengeli bir kişiliğe sahip, duygusal olgunluğa erişmiş, en az bir yabancı dili en iyi seviyede konuşan bireyler olarak hayata hazırlanmalarını sağlamaktır.

Her öğrencinin her anlamda en iyi eğitimi alabileceği bir ortamın oluşturulduğu ve alanlarında uzmanlaşmış çok değerli yönetici ve eğitim öğretim kadrosunun öğrencilerimizin başarısı için gereken her şeyi yaptığı ve yapacağı okulumuzda, siz değerli velilerimiz çocuklarınızı güvenle emanet edebileceğiniz, çağdaş, donanımlı, öğrenci merkezli, sosyal ve kültürel etkinliklerin yoğun bir biçimde uygulandığı bir ortamla karşılaşacaksınız.

Şunu özellikle belirtmek isterim ki Teknoloji ve Kültür Kolejini kurarken olaya bir iş adamı gözüyle değil, memleketine güzel ve kaliteli bir kolej kazandırma isteği olan Muğla'ya gönül vermiş kişiler olarak baktık.

Siz değerli Muğlalıların desteği ile eğitimde daha üst sıralarda yer alan daha başarılı bir Muğla idealimizin gerçekleşeceğinden şüphem yoktur.

Sevgili Öğrenciler,

Siz değerli gençlerimizin ileri ki yaşantınızda iyi ve güzel yerlere gelebilmeniz, şimdi aldığınız eğitim ve öğretimin kalitesiyle, dolayısı ile mezun olduğunuz okullarla yakından ilişkilidir. İleride Türkiye'de çeşitli alanlarda söz sahibi olan ülke kalkınmasına katkı yapan bireyler olabilmek için her bakımdan kaliteli bir okulda eğitim almaya özen göstermelisiniz.

Teknoloji ve Kültür Kolejini öncelikle sevgi ve saygıya dayalı sıcak bir aile ortamı oluşturmak, sonra da mümkün olan en iyi eğitimi almanız amacıyla, gerekli olan tüm teknolojik ve kültürel ihtiyaçlara cevap verecek bir anlayışla donatmaya çalıştık. Teknoloji ve Kültür Koleji'ne geldiğinizde bütün bunların yanı sıra her biri kendi branşında çok tecrübeli öğretmenlerin, sizlerin kültürlü, donanımlı ve eleştirel düşünceye sahip çağdaş bireyler olmanız için sizlere yardımcı olduğunu göreceksiniz. Şunu iyi bilmelisiniz ki kaliteli bir okul, öğretime olduğu kadar eğitime de önem veren bir okuldur.

Sevgili Gençler,

Tek hedefimiz, sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlayabilmek. Sizlerden beklentimiz, bıkmadan yorulmadan çok çalışarak Atatürk'ün gösterdiği hedefe yürümeniz ve bu güzel yurdumuzun çağdaş uygarlık seviyesine yükselmesini sağlamanız...

Bunu başaracağınıza inancım tamdır.

Sevgiyle kalın..."