Tek Koleji Cumhuriyet Coşkusu !

YAZIYOR! YAZIYOR!
TEK KOLEJİ’NİN CUMHURİYET COŞKUSU
SOKAKLARDAN, MEYDANLARDAN TAŞTI!
Teknoloji ve Kültür Okulları Cumhuriyetimizin 100. Yılını dolu dolu etkinliklerle ve coşkuyla kutladı. 28 Ekim 2023 Cumartesi Günü Saat 13:00 sularında gerçekleşen Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Töreni bitiminde Teknoloji ve Kültür Okulları Tören Badosu, Ortaokul ve Lise Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin eşliğinde Menteşe sokaklarında yürüdü. Birbirinden güzel ritimleriyle şehirde coşku yaratan TEK Koleji Bandosu Menteşe Halkından büyük beğeni ve ilgi gördü.
Bando Takımımız alkışlar eşliğinde, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl Kutlama Programı”mızı gerçekleştireceğimiz “Menteşe Kent Meydanı”a geldi.
İki ortaokul öğrencimiz dönemin gazete dağıtan çocukları gibi giyinerek ve “Yazıyor Yazıyor Cumhuriyetin İlan Edildiği Yazıyor!” “Mustafa Kemal Paşa Cumhuriyeti İlan Etti!Yazıyor” şeklinde haykırararak esnafa ve halka; Res.Öğrt. tarafından özel hazırlanan “Cumhuriyetin 100.Yılı Hatıra Gazetesi”ni dağıttı.
Kutlama programı, Teknoloji ve Kültür Okulları Genel Müdürü Celalettin Demirel’in 100.Yıl vurgusu, Atatürk ve Cumhuriyetimizin önemine dair anlamlı konuşmalarından sonra;
TEK Koleji İlkokul ve Lise Öğrencilerimizin hazırlamış oldukları gösterilerini; Meydanda bekleyen vatandaşların huzurunda sunmasıyla başladı.
TEK Koleji İlkokul Öğrencilerimizin “Feda İsimli Müzikli Dans Gösterisi” gerek koreografisi gerek öğrencilerin birbirleriyle olan hareket ve müzik uyumu
ayrıca feda gösterisinin bir parçası olan Cumhuriyetimizin kuruluşunda çok önemli rolü olan kuvvacıları temsil eden solo zeybek gösterisi de çok büyük beğeni gördü.
Daha sonra TEK Koleji Lise Öğrencilerinin Hazırlamış olduğu “Cumhuriyet Valsi” sahnelendi. Cumhuriyet Valsi; estetiği, netliği ve zarafetiyle izleyenleri büyüledi.
Öyle ki sosyal medyada yüzbinlerce abonesi olan beğeni rekorları kıran popüler sayfalarda paylaşılması oldukça dikkat çekiciydi.
Ve programın finalinde vals ekibinden bir lise öğrencimiz; Atatürk’ü canlandırırcasına solo “Sarı Zeybek” oyunu ile herkesi duygulandıran, gururlandıran bir sunum gerçekleştirdi.
Alkışlar arasında gözyaşlarını tutamayan, mutluluğunu haykırararak dile getiren vatandaşlarımız gözlerden kaçmadı.
İzleyenlerin büyük takdirini toplayan program hep beraber söylenen marşlar ile son buldu.