BU FİDANI BEN YAŞATACAĞIM

Muğla TEK Koleji, öğrencilerine doğa sevgisi ve çevre bilinci kazandırabilmek adına önemli olan fidanı dikmek değil, onu yaşatabilmektir amacıyla “Bu Fidanı Ben Yaşatacağım” projesi gerçekleştirdi. 
Proje kapsamında Teknoloji Kültür Okulları Kampüsü ve çevresine öğrenciler tarafından dikilen fidanlarla yapılan ağaçlandırma çalışmaları görkemli bir açılışla gerçekleştirildi. 
Projenin açılış programı Muğla Valisi Esengül Civelek tarafından öğrencilerle birlikte kendi diktiği fidanla başladı. 
Programa; Muğla Valisi Esengül Civelek ve beraberinde Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Muğla il Jandarma Komutanı Coşkun Sel, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Muğla İl Millî Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Koç, Menteşe İlçe Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Şen, MUYABİR Yönetim Kurulu ile çok sayıda öğrenci, öğretmen, veli katıldı.
Vali Esengül Civelek, doğa sevgisi ve çevre bilincinin önemine vurgu yapan konuşmasında; Atatürk’ün “Yürüyen Köşk” olarak bilinen anısını paylaştı “Muğla ve Eğitim-Öğretim için oldukça güzel çalışmalar yaparak adını duyuran, böyle bir proje ile de Ülkemize, geleceğimiz olan çocuklarımıza verdiği değeri ortaya koyan kolej yönetimini kutluyorum.” Şeklinde konuştuktan sonra Teknoloji ve Kültür Okulları Kurucusu MUYABİR Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Yücel Gürsoy tarafından bir anı plaketi taktim edildi. 
Muğla Valisinin öğrencilerle kurduğu sevgi bağı, candan tavrı, samimiyeti öğrencileri adeta büyüledi, öğrencilerin gönlünde unutulmayacak güzel izler bıraktı.
Proje bilgilendirmesi yapan Teknoloji ve Kültür Okulları Genel Müdürü Celalettin Demirel: “Bu Projenin Öğrencilerimize Doğa Sevgisi ve Çevre Bilinci kazandırmaya yönelik olduğunu, bu fidanı ben yaşatacağım diyerek öğrencilerimizin diktiği her fidanın üzerinde; hazırlanan küçük plakalarda isim ve soyisimlerinin yer aldığı ve fidanların ağaçlara dönüştüğünü hep beraber görmenin hayali bizleri heyecanlandırıyor” şeklinde konuştu.
Teknoloji ve Kültür Okulları Kampüsü çevresine protokol üyeleriyle birlikte, aileler ve öğrenciler fidanlar dikilip cansuyu verildi. Akabinde yapılan ikramlardan sonra program sona erdi.