ÖDÜL VE DERECELERİMİZ

____________________________________"İyi bir eğitim ile başarılar kaçınılmazdır."_______


GURUR TABLOMUZOkulumuz 4-A sınıfı öğrencilerinden Bilgehan BAŞARAN jimnastik müsabakalarında minikler kategorisinde 1. olarak altın madalya almaya hak kazandı. Minik dev adamı kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünün uygulamış olduğu "Kazanım Değerlendirme ve Durum Tespit Sınavı" sonuçlarına göre okulumuz öğrencileri başarılı sonuçlar elde etmişlerdir. Bu başarılara imza atan 5-B sınıfından Melisa GÜRSOY ve Kaan KAN, 6-A sınıfından Özüm Özgül YAKUT, 7-A sınıfından Can Deniz KUTUCUOĞLU ve Cansu KARALEZLİ, 8-A sınıfından Ilgar TAMER iyi dereceler elde ederek bizleri gururlandırmışlardır.
Ayrıca 5-B sınıfı öğrencileri 1030 şube arasında 1. olmuştur. Başarılı öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan “Kazanım Değerlendirme ve Durum Tespit Sınavı” sonuçlarına göre Teknoloji ve Kültür Koleji 7. sınıf öğrencisi Can Deniz KUTUCUOĞLU, birçok ilin katıldığı sınavda 1. olma başarısını gösterdi. 

Aynı sınavda yine 7. sınıf öğrencisi Cansu KARALEZLİ 3. oldu.

Sınıflar düzeyinde yapılan sıralamada ise Teknoloji ve Kültür Koleji 5-B sınıfı genelde 1030 sınıf arasında 1. olmuştur. Menteşe ilçe sıralamasında Teknoloji ve Kültür Ortaokulu 5-6-7. ve 8. Sınıflarda 1.liği elde etmiştir. Öğrencilerimize başarılar dileriz.Taekwondo Anadolu yıldızları il, Gençler ve Büyükler kategorisindeki il müsabakaları Hafta sonu Muğla Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı. Müsabakalara İl ve İlçelerden yaklaşık 10 kulüp ve 200'e yakın sporcu katıldı.

Taekwondo Antrenörü Uğur GÖKTAŞ'ın nezaretindeki "Muğla Olimpik Spor Kulübü" adına Teknoloji ve Kültür Koleji'nin 6 taekwondo sporcusu katıldı. Takım halinde; 3 Birincilik, 2 İkincilik, 1 Üçüncülük olmak üzere toplam 6 il derecesi alındı.

Bu yarışmalarda Teknoloji ve Kültür Koleji, Yıldız Taekwondo takımından 3 sporcu 21 Ocak'ta Ortaca'da yapılacak Anadolu Yıldızlarında, 1 sporcu da; 27-31 Ocak'ta Alanya'da yapılacak olan "Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası"nda mücadele etmeye hak kazanarak Muğla'mızı temsil edecekler. Öğrencilerimize başarılar dileriz.Muğla Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğretmenler Günü" konulu okullar arası resim yarışması birincisi, Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji 3-A sınıfı öğrencisi İdil Evrim Demirci olmuştur. Ödülünü Menteşe Kaymakamı Sayın Zeki ARSLAN'dan alan öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji öğrencilerinden “Gökçe Eyşan GÖKDAĞOĞLU” Muğla, Menteşe’de yapılan Minikler ve Gençler Taekwondo İl Seçmesinde + 57 Kg Minik Kadınlarda İl Birincisi Olmuştur. Öğrencimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz. 
07.05.2015 tarihinde gerçekleştirilen Muğla Okul Sporları bisiklet yarışmalarında Küçükler Kızlar kategorisinde Muğla Birincisi, Yıldız Erkekler kategorisinde Muğla ikincisi, Genç Erkekler ve Genç Kızlar kategorilerinde Muğla Birincileri okulumuz öğrencileri tarafından kazanılmıştır. Öğrencilerimiz 24 Madalya ve 4 Kupa alarak bizleri gururlandırmıştır. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
Muğla okul sporları okçuluk müsabakalarında gençler kategorisinde Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji öğrencimiz Ayberk KARA Muğla il birincisi olmuştur. Öğrencimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Muğla ili jimnastik birinciliğinde minik erkekler kategorisinde il birincisi olan Muğla Teknoloji ve Kültür Koleji 3-A sınıfı öğrencilerinden Bilgehan BAŞARAN'ı ve minik kızlar kategorisinde il dördüncüsü olan okulumuz 1-A sınıfı öğrencilerinden Eylül Güneş KÖKSAL'ı kutluyoruz.
2014 - 2015 Eğitim-Öğretim yılı okullar arası atletizm müsabakalarında gençler kategorisinde Teknoloji ve Kültür Koleji 9-A sınıfından öğrencimiz Damla ÖZTÜRK 100 metre yarışında Muğla İl ikincisi ve 200 metre yarışında İl üçüncüsü olmuştur. Öğrencimizi kutlar ve başarılarının devamını dileriz.
TEK Koleji 8-B sınıfından başarılı öğrencimiz Yücel Gürsoy Türkiye genelinde yapılan sınavda il 1. si ve Türkiye 7.si olmuştur. Başarısından dolayı sevgili öğrencimizle gurur duyuyor, başarılarının daim olmasını diliyoruz.
İl genelinde yapılan Masa tenisi turnuvasında yıldızlar 4. sü olan TEK Koleji öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.
Satranç dalında başarı kazanan TEK Koleji 4- A sınıfı öğrencimiz Mehmet Ali Mutlu, madalyasını Genel Koordinatörümüz Celalettin Demirel'den aldı. Başarılarının devamını diliyoruz.

 2015 Okul sporları Muğla il yarışmalarında Satranç dalında okulumuzu Kadir Erdemli (3-A), İdil Evrim Demirci(2-A), Gökçe Eyşan Gökdağoğlu(4-A), Mehmet Ali Mutlu (4-A), Ilgar Tamer (7-A) ve Arda Külcü(7-A) adlı TEK Koleji öğrencilerimiz temsil etmiştir. 7-A sınıfı öğrencimiz Ilgar Tamer ve 4-A sınıfı öğrencimiz Mehmet Ali Mutlu derece alarak iller arası müsabakalarda okulumuzu temsil etmeye hak kazanmışlardır. Müsabakalarda okulumuzu temsil edecek öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyor ve devamını diliyoruz.